Lesní procházky

Protože bydlíme přímo u Bělského lesa, což je přírodní lesopark v Ostravě Jihu, chodíme tam s Viktorem dlouhé ranní procházky, a většinou i ty podvečerní. Mezitím se Viki musí spokojit s krátkým výběhem kolem nízkých paneláčků:-)

V našem lese se začátkem jara začaly objevovat různé havěti - od žabiček, brouků, larev až po ty nejmenší, ale nejnebezpečnější: klíšťata. Ty jsou postrachem všech psů i koček, volně se pohybujících v lese a v trávě. Na některé jedince se klíšťata přímo lepí, jiní odcháuejí z lesa nedotčeni a nepovšimnuti....to jsou ti, kteří nosí většinou chemické obojky známých značek. I my jsme zakoupili jeden z nejdrahších protihmyzových obojků bílé barvy, který naštěstí nesmrděl jako předcházející, který má v názvu "les". Ten jsem hned darovala známé, protože takový zápach jsem už dlouho necítila....chudák pes smrděl i po dvojitém vyšamponování:-))

Bílý obojek se osvědčil, klíště jsme nenašli, nesmrděl, ale zase se Viktor soustavně drbal pod krkem. V květnu došla expirace, takže jsem obojek sundala a našla rozškrábaný krk, vypelichané chlupy a pár stroupků. Nic hrozného, ale Viki měl škraloupek na svém krásném kožíšku.

Takže jsem zase hledala alternativu z řady přírodních prostředků.....a objevila ji v řadě DENES Natural Petcare.

Kombinace Levandulového šamponu a Česnekového spreje je skvělá:-) a nebojte se, česnekový sprej nesmrdí...!Přidat komentář:

* Jméno:
* E-mail: (nebude zobrazeno)
   WWW stránky: (odkaz s http://)
* Komentář:
Kod: